Uus tegija Balti riikide pakiveoturul: LP EXPRESS toob Eesti ja Läti turgudele 300 pakiautomaati

Pressiteade
2024-04-22

Leedu Posti pakiveovõrk LP EXPRESS paigaldab Eestisse ja Lätti ligikaudu 300 pakiautomaati. Esimesed pakiautomaadid alustasid tööd 2024. aasta märtsis – LP EXPRESSi võrgu kaudu on nüüd võimalik pakke saata ja vastu võtta nii Eesti ja Läti siseselt kui ka kõigi kolme Balti riigi vahel.

Arendusse suunatakse kokku üle 4 miljoni euro suurune investeering ning pärast seda kuulub kolmes Balti riigis LP EXPRESSi võrgustikku üle 700 pakiautomaadi.

Otsus laiendada pakiautomaatide võrgustikku Eestisse ja Lätti sündis tänu pidevalt suurenevale e-kaubanduse mahule ning ühtlasi aitab see pakiveoturul LP EXPRESSi konkurentsivõimet hoida ja kasvatada.

„LP EXPRESS tegi otsuse siseneda pakiautomaatide segmenti rohkem kui kümme aastat tagasi. Olles selle aja jooksul end Leedu turul edukalt sisse seadnud, on LP EXPRESS nüüd valmis pakkuma klientidele oma eeliseid kogu Baltikumis, kus e-ostlemine on muutumas sagedasemaks ning pakiautomaadid on muutumas valdavaks pakkide kättetoimetamise viisiks. Vilniusest Tallinnani toimiva võrgustiku vajaduse dikteerivad välismaiste suurettevõtete suhtumine Balti regiooni kui ühtsesse turgu, aga ka kohalike äriklientide kasvav nõudlus pakiautomaadi teenuste järele kõigis kolmes riigis. See laienemine tugevdab LP EXPRESSi positsiooni paljulubaval e-kaubanduse turul ning aitab samal ajal tagada ettevõtte finantsilise kestlikkuse, kuna nõudlus traditsiooniliste postiteenuste järele väheneb,“ ütleb Leedu Posti tegevjuht Rolandas Zukas.

Statistikaportaali Statista prognooside kohaselt kasvab e-kaubanduse turg kolmes Balti riigis aastatel 2023–2027 11% aastas. Lisaks täheldatakse, et piirkonnas suureneb iga aastaga pakiautomaatide kaudu liikuvate pakkide arv ning samal ajal väheneb vajadus kullerteenuse ja pakkide postkontoritesse toimetamise järele.

2023. aasta esimesel poolaastal toimetati Leedus 58% kõigist postipakkidest kätte pakiautomaatide kaudu.

Praegu töötab üle kogu Leedu 106 asukohas ligi 400 LP EXPRESSi pakiautomaati.

Otsige
Otsingu alustamiseks sisestage alltoodud kasti võtmesõna, mida sooviksite otsida.